BURLAK dodas uz izstādi Ķīpsalā!

No 12. līdz 14. aprīlim Ķīpsalā notika Baltijā lielākā autoindustrijas izstāde “Auto 2019“, kur līdzās jauniem auto un jaudīgiem tūninga projektiem bija apskatāmi arī sacīkšu spēkrati un specializētā tehnika. Visievērojamākais no tiem bija mūsu unikālais arktisko ekspedīciju visurgājējs “Burlak”.

Mūsu visurgājēju Burlak” nevarēja nepamanīt – tas ir patiesi milzīgs! Tā garums ir 7,2 metri, platums – 2,9 metri, bet augstums – 3,2 m. Lai arī konstrukcijā daudz ir izmantots alumīnijs, kas ir vieglāks par tradicionāli autobūvē izmantoto tēraudu, tik un tā “Burlak” ar visu kravu un ekipāžu sver iespaidīgas 6,3 tonnas.

Īsumā par Burlak:

Burlak ir izgatavots ekstrēmiem, arktiskiem laikapstākļiem, kad gaisa temperatūra sasniedz pat mīnus 60 grādu salu. Burlak piemīt teicamas spējas pārvietoties pa bezceļiem – purviem, sniega laukiem, kalniem, dubļiem un ūdenstilpnēm. Ūdenī ar to var pārvietoties ar ātrumu 6 km/h. Kā gaisa spilvens šādā gadījumā kalpo riepas. Gaisa spiediens tajās tiek regulēts no salona, kas atvieglo spiediena maiņu atbilstoši segumam. Tomēr asfalta segumam Burlak gan nav piemērots – tā priekšrocības sākas tur, kur asfalts beidzas.

Lai arī Burlak un tā ekipāžas pastāvīgā mājvieta ir Latvija, transportlīdzeklis ir radīts un iegādāts Krievijā. Tā izstrādātāji Krievijā pēc tam ir radījuši jaunu modeļu visurgājējus, bet tie ir gan komplektācijā, gan arī tehniskā izpildījuma ziņā atšķirīgi no mūsu Burlak. Tam ir trīs riteņu tilti, kas aizgūti no bruņu transporta.

Burlak ir aprīkots ar 145 zirgspēku “Toyota” trīs litru dīzeļdzinēju, kas sastopams “Land Cruiser” apvidus automobiļos un “Hilux” pikapos, un automātisko pārnesumkārbu. Interesanti, ka tehniskos mezglus var remontēt no transportlīdzekļa kabīnes. Salons būvēts no vairākiem nodalījumiem: tehniskā nodalījuma, guļamtelpas (četras guļvietas un neliela somu novietne), priekštelpas un vadītāja zonas. Ilgstošu autonomo pārvietošanos bez palīdzības no “ārpasaules” nodrošina 380 litru degvielas bāka.

Kā Burlaks dodas uz Ķīpsalas izstāžu zāli, apskati šajā video, un, kā dodas mājup - ŠEIT

Burlaks saņēma arī Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT1 balvu - 2019.gada labākais off-road auto!

Paldies Whatcar.lv par iespēju piedalīties Ķīpsalas Autoizstādē 2019!

Īpašs PALDIES BalticSnow par sagādāto ziemas sajūtu Burlak un Whatcar.lv stendā!